Jste zde: Úvodní stránkaAktualityCyklozávod Pohár Beskydské magistrály

Cyklozávod Pohár Beskydské magistrály

Beskydská magistrálaPřihlašování na závod spuštěno! Startovné zdarma! Více informací najdete zde.

Beskydská magistrála

Pohár Beskydské magistrály – 1. ročník závodů horských kol

19. 6. 2010 Beskydy - Bílá
První cyklistický závod Poháru Beskydské magistrály 2010 je organizován jako samostatný cyklistický závod na horských kolech pro širokou cyklistickou veřejnost. Tento závod je zařazen do seriálu závodů na kolech a běžkách v Beskydách pod názvem „Pohár Beskydské magistrály“. Je jednou z doprovodných aktivit projektu „Beskydská magistrála“, jehož realizátorem je Moravskoslezský kraj a jeho partneři.

Informace o projektu

Cílem projektu Beskydská magistrála je vytvoření jednotného systému upravovaných lyžařských běžeckých tras a cyklotras s celoročním zviditelněním a lepší propagací. Bude vytvořen systém orientace pomocí orientačně-informačního systému a v krajině umístěného inventáře (informační tabule s mapami a panoramatickými pohledy, zastřešené odpočívky, stojany na kola, lyže, sady nářadí na kola a lyže, elektronické informační panely apod.). To vše bude instalováno na upravovaných trasách v Beskydech. Orientačně-informační systém bude obsahovat centralizované webové informace pro turisty o stavu upravenosti tras, aktuálním počasí, sněhovém zpravodajství, informace horské služby, dopravním spojení a možnostech parkování, apod.

Služba bude rozšířena například o efektivní naplánování trasy pomocí využítí technologie GPS.

Součástí projektu jsou lyžařské běžecké a cyklistické závody "Pohár Beskydské magistrály".

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-13.

Další informace o projektu: Beskydská magistrála


Propozice

 • Datum konání závodu 19. 6. 2010
 • Závod pro širokou veřejnost
 • Startovné zdarma
 • Prezentace od 9:00 do 10:30 hod. v prostranství u hotelu Pokrok
 • Start závodu v 11:00 hod. v prostranství u hotelu Pokrok
 • Každý závodník dostane malé občerstvení a drobný dárek

Pořadatel

SKI Vítkovice Bílá o.s., SKI Bílá - Služby s.r.o., za podpory Moravskoslezského kraje, e-mail: info@skibila.cz, tel.: 602 632 145

Podmínky účasti

Všichni účastníci závodu jsou povinni mít ochrannou přilbu po celou dobu závodu. Jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu a mít bezvadný stav kola. V kategorii rodičů s dětmi musí závodit dítě za doprovodu osoby starší 21 let, započítáván je čas posledního v pořadí z týmu (rodiny). Všichni startující se závodu účastní na vlastní nebezpečí. Každý závodník/závodnice může soutěžit pouze v jedné z kategorií.

Popis tratě

Délka tratě cca 20 km. Start závodu proběhne v prostranství u hotelu Pokrok. Trasa je vedena po zpevněných lesních cestách a z toho polovina po zpevněné asfaltové vozovce. Zdravotní zabezpečení tratě zajišťuje Horská služba Beskydy.

Kategorie

 1. rodiče s dětmi  děti ročník 2006 – 2002
 2. rodiče s dětmi  děti ročník 2001 – 1996
 3. junioři ročník 1995 – 1990
 4. juniorky ročník 1995 – 1990
 5. muži ročník 1989 – 1970
 6. muži ročník 1969 – 1960
 7. muži ročník 1959 a starší
 8. ženy ročník 1989 – 1970
 9. ženy ročník 1969 a starší

Výsledky

První tři v kategorii obdrží pohár, diplom a věcnou cenu. Vyhlášení vítězů je podmíněno účastí min. 3 závodníků v kategorii. Výsledky dosažené v tomto závodu se budou počítat i pro následující závod Poháru Beskydské magistrály, který bude na běžkách v zimní sezoně 2010/11 na Pustevnách. Po realizaci těchto dvou závodů bude vyhlášen i celkový vítěz Poháru Beskydské magistrály pro sezonu 2010/11. 


Trasa závodu

Celková délka trasy: 20,435 km
Celkové stoupání: 1059 m

Cyklozávod Pohár Beskydské magistrály
Cyklozávod Pohár Beskydské magistrály

Trasa je vedena po zpevněných lesních cestách, z toho polovina po zpevněné asfaltové vozovce.


Doprovodný program

 • doprovodný program pro děti - minizávod v místě startu, zábavný program se soutěžemi
 • po dobu závodu možnost ponechání dětí v tzv. "dětském koutku" pod dohledem zkušených instruktorů

Kontakt a informace

SKI Vítkovice Bílá o.s., e-mail: info@skibila.cz, tel.: 602 632 145, www.skibila.cz nebo stránky Moravskoslezského kraje www.msregion.cz v odkazu „Beskydská magistrála“


Přihlášky

Přihlášky zasílejte na e-mail: info@skibila.cz ve formě: Pohár Beskydské magistrály,  jméno, příjmení, rok narození, kategorie, uvedení kontaktu. Přihlášky e-mailem zasílejte do 17. 6. včetně. Nebo je možno se přihlásit osobně na místě v den závodu od 9:00 do 10:30 hod.

Počet účastníků je omezen, proto doporučujeme přihlásit se e-mailem.


Partneři závodu

Moravskoslezský kraj
SKI areál Bílá
Obec Bílá
Obec Staré Hamry
Projekt Beskydská magistrála je spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-13

Beskydská magistrála