Jste zde: Úvodní stránkaBeskydySport a volný časAgroturismus, jezdectví a koněJízdárny

Jízdárny


SK Skalický dvůr - Skalice

Jízdárna se zaměřením na rekreační ježdění je umístěna na statku v krásné přírodě na úpatí Beskyd. Výuka jízdy na koni pro úplné začátečníky pod dohledem zkušených instruktorů i jezdecké vyžití pro pokročilé.

Jezdecký klub u Juráška - Mořkov

Jezdecký klub se nachází v krásné přírodě Beskydských kopců na okraji obce Mořkov. Hlavní činností je rekreační ježdění a vedení dětského jezdeckého klubu. V roce 2006 se podařilo dokončit důležité úpravy klubového areálu a dodělala se nová jízdárna.

Bubla City Ranch - Kopřivnice

Každoročně se na ranči pořádají westernové závody, na které se sjíždí jezdci z celé republiky. Ve stájích je nyní ustájeno 11 koní. Stáj se specializuje na chov amerických koní jako jsou Paint Horse a Quarter Horse.

Ranch Geofin - jezdecký klub Frýdek-Místek

Ranč nabízí nejen vyjížďky na koních po jezdeckých stezkách do okolí, ale i tréninkové hodiny individuálně přizpůsobené možnostem a přáním klienta. Děti mají možnost získat jezdeckou licenci ČJF – koně jsou jim k zapůjčení a děti jsou připravovány prakticky i teoreticky, koně jsou k jezdeckým zkouškám dopraveny. Pro ty nejmenší, kteří zatím nepomýšlí na závody, jsou připraveni klidní koníci, kteří je povozí jen tak pro radost po areálu ranče.

Desert Rose - Hnojník

Stáj je situována na jihovýchodním okraji obce a její atmosféru dotváří přilehlý les s potůčkem. Možností, jak zde strávit volný čas je spousta - od výuky jízdy na koni pro začátečníky, přes ježdění pokročilých, až po vyjížďky do okolí v nádherném prostředí pod horami s možností využití nově vytýčených agrostezek. K dispozici je v případě nepříznivého počasí také krytá hala nebo písková jízdárna. Pro pokročilé jezdce možnost přípravy pro získání jezdecké licence a následné ježdění na závody.

Newport Ranch - Dolní Domaslavice

Jezdecký klub nabízí kurzy jako víkendové, týdenní i čtrnáctidenní. Kurzy jsou připraveny pro děti, začátečníky i pro pokročilejší jezdce - zaměřené na parkurové skákání a drezuru. Výcvik na zdejších koních probíhá vždy pod dohledem trenéra nebo cvičitele. Koníci jsou klidní a dobře přiježdění.

Prosper Horse Ranch - Čeladná

Stáj je zaměřená na rekreační ježdění ve westernovém stylu. V současné době jsou ve stáji koně těchto plemen: Quarter Horse, Paint Horse, Appallosa, Welshpart bred, Český Teplokrevník, Hafling a Fríský kůň.