Jste zde: Úvodní stránkaBeskydySport a volný časGolfGolf & Ski Resort Ostravice

Golf & Ski Resort Ostravice

Golf club Ostravice
  • HCP den v golfovém klubu: středa
  • Nadmořská výška hřiště: 425 m

Golfové hřiště je postaveno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu Parkland. Již první jamky navodí dojem hřiště velmi otevřeného, ale nenechte se mýlit…

Designérem a konstruktérem hřiště je Chris Johnson, který má na svém kontě řadu hřišť v Evropě a Africe. Cílem bylo postavit hřiště, které snese srovnání s moderními mistrovskými hřišti v Evropě. Podařilo se vystavět velmi rozmanité hřiště v kouzelné přírodě, které si užijí golfi sté všech handicapů.

Hřiště otestuje schopnosti ambiciózních golfistů, osloví však také začínající hráče. Prvních pět jamek je velmi otevřených a hned tři z nich se hrají kolem vody, která je často strategicky umístěna a otestuje i psychické kvality golfistů. V dalších jamkách se tvář hřiště poměrně dost mění, více se uzavírá a poukazuje na nádherná zákoutí listnatých lesů, která vám nabudí romantickou náladu a dají požitek nejen ze hry, ale i z krás okolní krajiny.

Tréninkové plochy jsou tvořeny driving rangem s délkou bezmála 300 m. Připraveno je 13 krytých, prostorných odpalovacích kójí. Driving range je připraven na trénink odpalů přímo z travnatého podkladu. Dalšími tréninkovými plochami jsou dva putting greeny, z nichž jeden je umístěn nedaleko odpaliště jamek č. 1 a 10. Připraven je rozlehlý chipping green, v jehož blízkosti naleznete dostatek překážek pro nácvik krátké příhry do greenu. Specialitou tréninkových ploch je green, na kterém lze úspěšně natrénovat druhou, popřípadě třetí ránu z různých pozic od 80 m do 140 m, směřující do greenu.

Prostory golfového klubu nabízí posezení pro čtyřicet osob uvnitř a přibližně šedesát osob na terasách, které poskytují úžasné výhledy na okolní krajinu Moravskoslezských Beskyd.

V celkovém záměru je doplnit celý areál o výstavbu velkého sportovního klubu s restaurací o kapacitě 250 míst, lobby barem, pro-shopem. Přímo v areálu je připraven projekt výstavby šesti bungalovů s šedesáti lůžky. V další fázi bude vybudováno na 30 hektarech normované 9jamkové hřiště veřejného charakteru, které bude opět pod taktovkou Chrise Johnsona.

PROPOZICE HŘIŠTĚ

  • 18jamkové mistrovské golfové hřiště
  • krytý driving range
  • rozsáhlé cvičné plochy chip a putt
  • klub se spike barem

PŘÍJEZD

Po komunikaci první třídy č. 56 z Frýdku-Místku směrem na Bílou. V obci Ostravice je příjezd na golfové hřiště značen směrovými šipkami.

KONTAKT

telefon+420 558 431 549
gsm+420 724 913 411
emailinfo@golf-ostravice.cz
webhttp://www.ostravice-golf.cz/
gps 49°33'6.413"N  18°22'21.667"E

Fotogalerie

  • <
  • >

Dokumenty ke stažení

Golf club Ostravice bmp 2201 kB