Jste zde: Úvodní stránkaBeskydySport a volný časSjezdové lyžování

Lyžařské areály


Lyžařské středisko P.O.M.A. Malenovice

Lyžařské středisko P.O.M.A. Malenovice je situováno do horského údolí ve svahu nad říčkou Satinou (Malenovice - Hutě) pod nejvyšší horou Beskyd Lysou horou v nadmořské výšce 600-700 m. Návštěvníci z řad motoristů mají k dispozici parkoviště pod sjezdovkou o kapacitě 40 aut a dále - 200 m vzdálené parkoviště s kapacitou 60 aut.

Ski areál Opálená

Skiareál Opálená se nachází v katastru obce Pstruží, nedaleko Frýdku – Místku. Sjezdovka je strojově upravována a v případě potřeby uměle zasněžována. Ve Skiareálu se nachází také Stylová hospůdka s domáci kuchyní. V areálu celoročně probíhají závody a akce pro veřejnost. Středisko má také snowpark s překážkami.

Lyžařské středisko Visalaje

Lyžařské středisko Visalaje, jehož provozovatelem je TJ Sokol Staré Město, leží v katastru obce Krásná. Nachází se 3 km severozápadně od Bílého Kříže ve výšce 780 m.n.m. Je to jedno z mála středisek v Beskydech, kde se lyžuje pouze na přírodním sněhu. Celé středisko je upravováno sněžným vozidlem.

Ski areál Na Čele - Ostravice-Skalka

Ski areál Na Čele - Ostravice-Skalka

Areál je umístěn v nádherném prostředí s výhledem na Lysou Horu. Perfektní sněhové podmínky po celou sezónu pro Vás zajišťuje umělé zasněžování našeho areálu.

Ski Malenovice

Ski Malenovice

Lyžařský areál Ski-Malenovice se nachází cca 40 km od Ostravy směrem na Frýdlant nad Ostravicí a Malenovice. Areál má nadmořskou výšku 550 m.n.m .Lyžařské vleky jsou umístěny 500 m od záchytného parkoviště na autobusové zastávce Malenovice-Slatina.

Ski areál U Sachovy studánky "Východ"

Ski areál U Sachovy studánky "Východ"

Lyžařský vlek U SACHOVY STUDÁNKY "VÝCHOD"( bývalý vlek Horní Bečva Bečvice) se nachází pouze o 1,5 km blíž směrem ke slovenské hranici.

Ski areál U Sachovy studánky "Západ"

Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi, výuku lyžování školních lyžařských kurzů. Jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování. V případě nedostatku sněhu je vybudováno v celém areálu umělé zasněžování.

Ski areál Rališka

Ski areál Rališka

Skiareál nabízí lyžování na upravovaných, v případě potřeby zasněžovaných, sjezdovkách. Noční lyžování na všech sjezdovkách.

Lyžařské středisko Třeštík

Lyžařské středisko Třeštík

Sedlo a horská rekreační osada Třeštík leží ve východní části hlavního hřebene Vsetínských vrchů na hranici se Slovenskem. Třeštík nabízí podmínky pro celoroční rekreaci.

Lyžařský vlek Pod Soláněm

Lyžařský vlek Pod Soláněm se nachází uprostřed hřebene Vsetínských vrchů v obci Hutisko-Solanec v části pod Soláněm.

Lyžařský areál Kocianka - Čeladná

Lyžařský areál Kocianka se nachází v malebném údolí na cestě z Čeladné na horský hotel Srdce Beskyd asi 10 km z Čeladné, směr Podolánky - Srdce Beskyd. Nejbližší autobusová zastávka Podolánky - Plucnarka pak pěšky cc 2km. Poloha ve výšce 750 m. n. m. a asi 45 km od Ostravy.

Lyžařský areál Radegast Sihly - Zlatník

Areál je v případě potřeb uměle zasněžován. Svahy jsou upravovány rolbou.

Lyžařský areál Palkovice - lyžování za domem

Svahy jsou upravovány rolbou. Ski servis a půjčovna vybavení jsou k dispozici. Návštěvníci mohou rovněž využít lyžařskou školu, k odpočinku a občerstvení je zde restaurace a bufet. Areál nabízí také večerní lyžování.

Ski Svinec u Nového Jičína

Areál je v případě potřeb uměle zasněžován. Svahy jsou upravovány rolbou. Denně je večerní lyžování při umělém osvětlení. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít upravovanou běžeckou stopu. Lyžařské středisko má také dětský kopec Včelínek, kde se lyžuje na přírodním sněhu. Sjezdovka se skládá ze tří svahů o délce 150 m pro náročné i méně náročné lyžaře.

Ski Mezivodí u Bílé

Svahy jsou upravovány rolbou, jen v případě potřeb uměle zasněžovány. Ski servis a půjčovna vybavení k dispozici. K využití jsou také upravené běžecké stopy.

Ski Lysá hora

V současnosti je v provozu na Lysé hoře jedna sjezdovka s vlekem o délce 380 m s převýšením 67 m. Na přírodním sněhu se většinou lyžuje od listopadu do konce dubna. Je vhodná pro lyžařské kurzy i rodiny s dětmi. Svahy jsou upravovány rolbou. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít strojově upravené běžecké trasy. Ideální podmínky jsou zde také pro skialpinisty.

Lyžařské středisko Skialpin Pustevny

Lyžařské středisko Skialpin Pustevny

Ve středisku můžete využít 7 upravených sjezdových tratí, které jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. K dispozici je zde ski servis a půjčovna vybavení. Do areálu jezdí skibus z Nového Jičína. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít 5 upravovaných běžeckých stop a 2 běžecké okruhy. Každoročně jsou zde k vidění sněhové a ledové sochy.

Ski areál Sviňorky na Morávce

Ski areál Sviňorky na Morávce

SKI areál nabízí výborné podmínky pro lyžování a snowboarding. Areál je v případě potřeb uměle zasněžován. Svahy jsou upravovány rolbou. Ski servis a půjčovna vybavení jsou k dispozici. Z parkoviště k vleku jezdí koňobus. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít strojově upravovanou běžeckou trasu dlouhou 14 km přímo od chaty.

Ski areál MSA Grúň - Staré Hamry, ARMATURKA

V areálu můžete využít 4 kvalitně upravené sjezdové tratě, 4 vleky. K dispozici je zde také půjčovna vybavení, servis a lyžařská škola. Samozřejmostí je možnost občerstvení. V průběhu ledna a března jsou organizovány závody ve sjezdových disciplínách a snowboardech, na úrovni regionu i republiky ve všech kategoriích

Bílá - Ski Vítkovice

Areál je tvořen řadou sjezdových tratí různých obtížností, které jsou v případě potřeb uměle zasněžovány. Některé sjezdovky jsou vybaveny i večerní osvětlení, což umožňuje i večerní lyžování. Svahy jsou upravovány rolbou. Ski servis a půjčovna vybavení jsou k dispozici. Do areálu jezdí skibus. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít dva upravované běžecké okruhy o délce 20 a 33 a 10km, napojené na stávající turistické trasy Beskyd. Za dobrých podmínek lze využít také ledovou stěnu pro držitele horolezeckých průkazů nebo pod dohledem instruktora.