Jste zde: Úvodní stránkaJeseníkyPřírodaNaučné stezkyStarým Hliništěm - Jeseníky

č. 17Starým Hliništěm - Jeseníky

PROPOZICE

Naučná stezka Staré Hliniště se nachází 2,5 km od centra Krnova. V Krnově může jít návštěvník po Petrovické ulici směrem k celnici, k cíli jej navede směrovka.

Samotná naučná stezka vede přírodní památkou Staré Hliniště a začíná na lokalitě „louka“ a pokračuje přes schůdky k lokalitě „listnatý les“. Dále trasa vede přes další schůdky do lokality zvané „vzrostlá zeleň“ (bývalá těžební jáma), trasa se pak stáčí okolo louky, která je udržována kosením až k rybníčkům. Trasa naučné stezky končí opět na vstupní lokalitě – louce.

Členité území přírodní památky Staré Hliniště zahrnuje různá sukcesní stadia vegetace v bývalém hliništi. Mírné zastínění vytváří podmínky pro některé vzácné druhy (např. vemeník dvoulistý a lilie zlatohlávek). V bezprostřední blízkosti vodních ploch roste kosatec žlutý, na loučkách pravidelně kvete prstnatec listnatý a okrotice bílá. Území poskytuje mimořádně vhodné podmínky pro život obojživelníků a plazů.

Zřizovatel/rok zřízeníMěsto Krnov/1989
ProvozovatelČSOP Krnov, MIKS Krnov
Délka (km)1,2
Počet zastavení10
Začáteklokalita "louka"
Koneclokalita "louka"
Téma/zaměřenívýskyt řady vzácných a ohrožených druhů obojžívelníků, plazů a vstavačů (čolek velký, čolek horský, rosnička zelená, užovka obojková, ještěrka živorodá, vemeník dvoulistý, pětiprstka žežulník)
Typ stezkypěší
Náročnostlehká
Čas prohlídky (přibližný)1 hod.
Značenínaučné cedule
Průvodcenení
Doba návštěvyceloročně
Sezónaneomezeně
Provozní dobaneomezeně

KONTAKT

telefon554 614 277
emailsevkrnov@krnov.cz

Fotogalerie

  • <
  • >