Jste zde: Úvodní stránkaJeseníkyPřírodaNaučné stezkySvatý Roch - Jeseníky

č. 6Svatý Roch - Jeseníky

PROPOZICE

NS vede převážně po lesních stezkách členitým terénem v převážně jehličnatých porostech. Na stezce se nachází také malé lesní dětské hřiště. Celá stezka prochází příhraniční oblasti s Polskem v revíru Janov a návštěvníka seznámí s historií této oblasti, s funkcí lesů a zároveň s hospodařením v těchto lesích. Upozorní návštěvníka také na vliv člověka na životní prostředí a les.
Okruh stezky je dlouhý asi 3,6 km a pro pěší turisty trvá její průchod asi 3 hodiny. Celá trasa vede po značených turistických značkách. Na trase je 7 zastávek, na kterých jsou připravené doprovodné tabule s informacemi pro turisty.
Stezka začíná u Petrových bud (720 m n. m.), kde po absolvování celé trasy také končí.
Nejvyšší bod stezky je pod vrcholem Biskupské kupy (891 m n. m.), kde je nejstarší kamenná rozhledna na Moravě a ve Slezsku (r. 1896), přístupná nepřetržitě, je zde možnost občerstvení. Na samotný vrchol vede značená turistická cesta. Stezka není vhodná pro cykloturistiku.

Dostupnost

Příjezd autem po státní silnici Krnov – Město Albrechtice – Jindřichov – Petrovice směr na Zlaté hory, Petrovy boudy jsou v sedle mezi Zlatými Horami a Petrovicemi. U parkoviště je roubené odpočívadlo a první zastávka NS.
Příjezd hromadnou dopravou je nejlepší vlakem do Jindřichova ve Slezsku, dále autobusem do Zlatých Hor. Autobusy v sedle zastavují. Vlak do Zlatých Hor je sice nejblíže, ale s několikerým přestupem.

Zřizovatel/rok zřízeníLesy České republiky, s.p., Lesní správa Město Albrechtice/2004
ProvozovatelLesy České republiky, s.p., Lesní správa Město Albrechtice
Délka (km)3,6
Počet zastavení 7
ZačátekPetrovy boudy (bývalá turistická chata)
KonecPetrovy boudy
Téma/zaměřeníhistorie oblasti, funkce lesa, způsob hospodaření v okolních lesích a ekologie
Typ stezkynaučná
Náročnoststřední, pouze pro pěší
Čas prohlídky (přibližný)3 hod.
Značeníturistické značky, naučné tabule
Průvodcenení
Doba návštěvyceloroční, mimo období s vyšší vrstvou sněhu
Sezónaceloroční
Provozní dobaneomezeně

KONTAKT

telefon554 653 151
emailLS101@lesycr.cz