Jste zde: Úvodní stránkaKultura, umění a zábavaGalerie

Galerie


Výstavní síň Muzea Těšínska Musaion Havířov

Výstavní síň pořádá tři až čtyři proměnné výstavy ročně.

Výstavní síň Muzea Těšínska v Orlové

Výstavní síň Muzea Těšínska

Stálá expozice Orlová – minulost i současnost je věnována dějinám města, které bylo proslaveným střediskem obchodu, podnikání a spolkové činnosti. Výstavní síň dále pořádá tématické výstavy.

Výstavní síň Muzea Těšínska v Karviné

Výstavní síň Muzea Těšínska v Karviné

Ve výstavní síni jsou pořádány proměnné výstavy.

Výstavní síň Muzea Těšínska v Českém Těšíně

Výstavní síň Muzea Těšínska

Výstavní síň v těchto náhradních prostorách nabízí zajímavou stálou expozici věnovanou historii i folklóru Těšínského Slezska a dlouhodobou expozici věnovanou proměnám města Český Těšín během jeho existence.

Památník Johanna Gregora Mendela v Hynčicích

Památník Johanna Gregora Mendela

Rodný dům zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela v obci Vražné, místní části Hynčice, byl veřejnosti zpřístupněn v malé expozici od roku 1965

Památník Františka Palackého v Hodslavicích

Památník Františka Palackého

Rodný dům Františka Palackého, národní kulturní památka, sídlo Památníku Františka Palackého, byl na základě iniciativ někdejšího spolku Svatobor, sahajících k roku 1886, trvale zpřístupněn v roce 1948.

Památník Jana Ámose Komenského ve Fulneku

Památník Jana Ámose Komenského

Památník Jana Ámose Komenského v budově bývalého českobratrského sboru ve Fulneku (národní kulturní památka), v němž učitel národů žil a působil, byl otevřen v roce 1954. V expozici jsou představeny dějiny církve Jednoty bratrské, život a dílo Komenského jako učitele, kněze, spisovatele a kartografa.

Galerie Langův dům

Galerie Langův dům

Galerie Langův dům funguje od roku 1998 jako soukromá galerie. Vystavuje současnou tvorbu výtvarných umělců, volného umění, autorského oděvu a šperku, originální keramiku, sklo a bibliofilii.

Nová síň Ostrava-Poruba

Nová síň Ostrava-Poruba

Nová síň byla otevřena v roce 1984 v zájmu zvýšení výstavní kapacity pro výtvarné umění. Slouží převážně pro krátkodobé výstavy současného umění, zejména mladých autorů a projekty pracující se školní mládeží.

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě patří k předním sbírkotvorným institucím v rámci celé České republiky. Byla založena v roce 1952 jako krajská galerie navazující na tradice Spolku Domu umění.