Jste zde: Úvodní stránkaOpavské SlezskoPřírodaNaučné stezkyLovecká stezka Lichnovských (Bukový chodník) - Opavské Slezsko

č. 14Lovecká stezka Lichnovských (Bukový chodník) - Opavské Slezsko

PROPOZICE

Lovecká stezka Lichnovských (Bukový chodník) byl vybudován pravděpodobně v 19. století, majiteli hradeckého zámku, knížaty Lichnovskými. Z iniciativy města a za součinnosti Lesů ČR a Klubu českých turistů byl v roce 1996 znovu zpřístupněn. Vede ze zámeckého parku od kamenné desky s nápisem „Buchen Weg“ po vrstevnici lesem na pravém břehu Moravice. Z původních vysokých bukojedlových porostů zůstaly jen husté bučiny, v druhé polovině trasy pak smrková monokultura. Jedná se o pohodlnou nenáročnou stezku plnou romantických zákoutí a nádherných rozhledů do údolí řeky Moravice, na Hanuši, vesnici Žimrovice a až po vzdálený horizont. Z chodníku je možno po skalnaté stráni vystoupit sotva znatelným klikatým chodníčkem na někdejší vyhlídku Belaria. Zvláštní název vyhlídky vytesaný do kamene vznikl ze slov Bella ria (krásná řeka). Podél bukového chodníku lze spatřit zajímavé a vzácné rostliny i živočichy. Bukový chodník je značený zelenou značkou a navazuje na žlutou turistickou značku, po které je možno dostat se k hájovně Doubrava.

Dostupnost

Začátek trasy je v zámeckém parku asi 300 m nad Bílým zámkem, po zelené turistické značce – zámek – Pod Belárií – Bukovina – Žimrovice (na Bukovině odbočka na vyhlídku Belaria).

Zřizovatel/rok zřízeníMěsto Hradec nad Moravicí/1996
ProvozovatelMěsto Hradec nad Moravicí
Délka (km)6
Počet zastavení4
Začátekzačátek trasy je v zámeckém parku asi 300 m nad Bílým zámkem
KonecBukovina
Téma/zaměřenípřírodovědná stezka
Typ stezkypěší, pro běžkaře
Náročnostnenáročný terén
Čas prohlídky (přibližný)1,5 hod.
Značeníinformační tabule, zelená turistická značka
Průvodceano
Doba návštěvyceloročně, v zimě i pro běžkaře
Sezónaceloročně
Provozní dobaneomezeně

KONTAKT

telefon553 783 928
emailmuhradec@okpb.cz

Fotogalerie

  • <
  • >