Jste zde: msregion.cz › Moravskoslezský geocaching ›  Poklady› Výhledy na MSK: 3 - Rozhledna Hošťálkovice

Výhledy na MSK: 3 - Rozhledna Hošťálkovice

Typ cache: tradiční, Obtížnost nalezení: 1.5, Terén: 1.5, Velikost schránky: regular


Dřevěná osmimetrová rozhledna vyrostla v září 2011 na vyvýšeném místě v Hošťálkovicích. „Vznikla v místě, kde o rok dříve zřídili vyhlídku s dřevěným altánem a informační panoramatickou mapou u křižovatky ulic Výhledy a K vodě,".

Při jasném počasí se pozorovatelům naskytne nádherný pohled na celou Ostravu a lze dohlédnout až do Beskyd.

Cache je od rozhledny skryta kousek dále (cca 200 metrů), ale věříme, že výhled je i od cache skoro stejný jako z rozhledny.
Hráči Moravskoslezského geocachingu si nezapomeňte vzít svůj "pas" a otisknout si do něj razítko této cache. Pasy si můžete stáhnout na www.msgc.cz nebo si je vyzvednout na některém z informačních center MS kraje. Úspěšný lov!
V cachi se nachází razítko, které není na výměnu! Slouží pouze k otištění do Vašich pasů či jinde. Také předměty v cachi nejsou k rozebrání bez výměny. Měňte fér aby i hráči, kteří přijdou po Vás měli z nálezu stejnou radost jako Vy!
Upřesnění ohledně sběratelských CWG:
CWG (dřevěné sběratelské kolečko) jsou pro celou dobu konání hry, tedy 2 roky. Je jich pro všechny cache a série vyrobeno celkem 13 000. Tedy během dvou let se v každé cachi objeví průměrně pouze 130 CWG! Ale vzhledem k tomu, že je 8 sérií (kde v cachích ze série se CWG opakují, máte velkou šanci najít toto CWG v jiné cachi z dané série).

ODKAZ NA GEOCACHING.COM

NÁLEZCI POKLADU

Foxtrot851
21.1.2018
Odloveno při nedělním podvečeru v rámci venčení geopsiska. Vzhledem ke sněhové nadílce a zapadlému slunéčku byl odlov komplikovanější, ale nakonec se zadařilo. Díky!
KurokiRei
18.1.2018
Nalezeno s mopsickem na procházce. Najít správné místo chvíli trvalo, ale zadařilo se a pak jsme se podívaly i na rozhlednu. Díky za keš :)
mopsicek
18.1.2018
Děkuji za kešku. Odlovena s kurokirei při ranní procházce. Okolí bylo zasněžené, tak to byla krása pro oči. Moc se mi líbil pohled z bílého pole na elektrárnu. Měly jsme štěstí, že byla hlína zamrzlá, jinak by to nešlo. Také jsme navštívily nedalekou rozhlednu. Není sice veliká, ale výhled byl znamenitý,na industriální Ostravu. Takové výhledy se mi líbí. Děkuji moc za ukázání, když budem na návštěvě prarodičů moji milé zas, tak vím, kam si jít zaběhat :)
mbenik
17.1.2018
14:50
bike 51 km
Odpolední cyklovýlet dnes směřoval do Hošťálkovic. Již dříve jsem se na tuto kešku chystal, ale nakonec až dnes jsem pro ní vyrazil. Cesty byly suché, ale na polích a loukách zbyly pozůstatky sněhu. Vylezl jsem na kopec a za chvilku jsem mohl logovat. Zajímavé místečko. s pěkným výhledem na okolí.
Díky za pěknou keš
Hawkey2
11.1.2018
Diky za keš a krásné blatičko :D