Jste zde: Úvodní stránkaPoodří – Moravské KravařskoPamátkyHrady, zámky, zříceninyZámek Bílovec

Zámek Bílovec

Zámek BílovecZámek tvořící dominantu města Bílovce patří k hodnotným renesančním architekturám 16. století. Bílovecký zámek je dvoupatrová trojkřídlá budova na půdorysu nepravidelného „U“ s okrouhlými nárožními rondely, krytá mansardovou střechou.

Zásadní stavební úpravy zámku realizoval Bernard Pražma z Bílkova společně se svojí manželkou Christinou z Lappitz v letech 1575-76.

Václav Karel Sedlnitzky z Choltitz dal roku 1736 celý zámek přestavět v barokním slohu. Bylo strženo severní tzv. křídlo a tím dostala budova otevřenou dispozici, kterou má v podstatě podnes.

Jeden z nejhorších požárů zachvátil zámek na samém konci druhé světové války. Později v budově zámku sídlilo Městské muzeum v Bílovci a Krajský ústav národního zdraví v Ostravě. Nyní je zámek znovu otevřen.

Na zámku se konají výstavy, divadelní festivaly, koncerty, šermířská vystoupení. Jsou zde vystaveny stálá expozice rodu Sedlnických z Choltic, výstava zaměřená na lov a myslivost v proměnách doby. Zámek spolupracuje s ostravskou galerií Mlejn ad. Více naleznete na stránkách http://www.zamekbilovec.estranky.cz/ a na Facebooku www.facebook.com/Zamekbilovec.


Otevírací doba

  • soboty a neděle od 11.00 do 16.00 hod. (po domluvě i mimo návštěvní dny)

GPS

QR kód s GPS

  • 49.7555192N
    18.0165914E


Fotogalerie

  • <
  • >