Jste zde: Úvodní stránkaSport a volný časAgroturismus, jezdectví a koněJízdárny

Jízdárny


Old Pine Ranch

Malá rodinná farma specializovaná na westernové ježdění.

Biofarma Třanovice

Malá farma v Třanovicích, kde se zabývají chovem koní a koz. V nabídce jsou projížďky v sedle pro zkušené jezdce i pro úplné začátečníky v malebném prostředí Beskyd, projížďky ve voze nebo v saních. Dále se na farmě zabývají pěstováním ovoce, zeleniny a bylinek, které nabízejí klientům v bedýnkách.

Ranch Na Hranici

Ranch na Hranici se nachází v podhůří Beskyd. Jeho pozemky leží ve dvou obcích, Palkovice a Kunčičky u Bašky. Protíná je potok zvaný Hranečník - odtud název Ranch na Hranici.

Stáj Velká Štáhle

Stáj byla založena v roce 2003 se zaměřením na jezdecký sport, ustájení koní, trénink koní a jezdců a rekreační ježdění a nachází se v podhůří Hrubého Jeseníku u řeky Moravice.

Dostihová stáj JS Konsorcium

Jezdecká stáj specializovaná na chov a trénink klusáckých koní pro klusácký dostihový sport. 

Stáj Tennessee Bonanza

Stáj Tennessee Bonanza je občanské sdružení, které se věnuje převážně dětem, jež mají zájem o koně a jezdecký sport. Děti pravidelně docházejí do jezdeckého oddílu, kde se učí o koně pečovat, krmit je, čistit stáje a samozřejmě jezdit. Ve stáji se snaží dětem ukázat, co je zodpovědnost, spolupráce a zábava v kolektivu ostatních dětí. Kromě pravidelných tréninků organizuje stáj i různé akce a soutěže jako oddílové závody, drakiádu, mikulášskou nadílku nebo prázdninové přespání u koní.

Ranč Pohoda (Hipo-Pohoda Albrechtice)

Nabízíme jízdu na koni pro začátečníky i pokročilé, práci v jízdárně včetně skokových hodin, vyjížďky pro začátečníky "v kroku", pro pokročilé i dvouhodinové "cvalovky", dvoudenní "puťáky" a "víkenďáky" pro dospělé, ale pro děti také 7- až 10denní letní tábory.

MINI FARMA Osoblaha

Provozujeme agroturistiku v naší obci a snažíme se o zpestření života na vesnici obyvatelům i návštěvníkům. Jezdíme pouze rekreačně, vozíme děti i dospělé.

Jezdecký klub Merko

Stáje jsou vybudované ve staroanglickém stylu, zasazené do malebného přírodního prostředí ostrova, lemovaného řekou a mlýnským náhonem.

Občanské sdružení Chewal

Občanské sdružení CHEWAL vzniklo v roce 2001 za účelem provozování hiporehabilitace. Zaměřuje se na hipoterapii, aktivity s využitím koní - AVK, kombinaci obou metod a logopedii na koních.

Farma Zátopek

Rodinná farma v podhorské obci s názvem Ostravice, která se nachází přímo pod Lysou horou. Hlavní činností je chov skotu, výroba mléka a pastevní odchov býků pro jateční využití. Farma nabízí vyjížďky do terénu na jednu až čtyři hodiny, po domluvě je možné objednat si i půldenní a celodenní vyjížďku max. pro 5 osob. Všechny vyjížďky jsou s průvodcem. Dále nabízí možnost vyjížděk k daňkům s přestávkou na občerstvení, jízdu v ohradě a vodění koní - vhodné pro nejmenší děti a pro ty, kteří ještě neseděli na koni a mají zájem vyzkoušet si to.

JK Stáj Moncheri

Jezdecký klub svou pozornost zaměřuje především na děti, pořádají pro ně týdenní tábory, víkendové pobyty dále také výlety pro školy a školky. Nachází se zde mini ZOO koutek, dětské hřiště s houpačkami, které se nadále rozšiřují. Samozřejmě jsou vítáni i rodiče, kteří mohou navštívit menší hospůdku s dobře chlazeným pivem a jiným občerstvením.

Středisko DVOREČEK

Středisko DVOREČEK, které provozuje SDO Brontosauři na ulici Rajnochova 6, v Ostravě-Kunčičkách, je určené pro volný čas a ekologickou výchovu. Středisko má přinést rozšíření kapacit pro zájmovou činnost dětí, mládeže i dospělých z Ostravy a okolí. Buduje se bezbariérový areál pro realizaci hipoterapie a canisterapie s velkou venkovní nezastřešenou jízdárnou a krytou kruhovou jízdárnou, klubovnami a zázemím.

Monteho Ranch - Vítkov

Monteho Ranch se nachází ve vesničce Čermná ve Slezsku. Koně se zde chovají přirozeným způsobem. Chystá se výstavba Paddock paradise, dokončuje se jízdárna a "kruhovka". Koně tráví všechen volný čas na pastvině. Na ranči se zabývají bosým trimem, většinou jezdí bez udidla, ke koním přistupují podle metod horsemanshipu...

Stáj Láryšov

Výuky jízdy na koni především pro ty, kteří se chtějí věnovat rekreačnímu ježdění a po získání základních dovedností touží po vyjížďkách krásnou přírodou s výhledy na město Krnov a jeho okolí na koni zapůjčeném nebo vlastním.

Stáj Romana Trchalová - Mezina

Jízdárna pro všechny, kterým koně přirostli k srdci...

JK Úsvit - Nové Lublice

Jezdecký klub pořádá pravidelná letní soustředění s vlastními koňmi pro účastníky od 15 let a letní pobyty s koňmi na ekofarmě v Nových Lublicích pro děti od 9 let.

Ranč Na konci hor - Litultovice

Ranč je situován v místě absolutní izolace od cestovního ruchu v malebné krajině plné lesů a luk. Stačí pár kroků a jako na dlani je nádherný výhled na město Opavu s okolím a v dáli na Polsko. Na protější straně čeká výhled na pohoří Jeseníků s nejvyšší horou Praděd.

Dětský ranč Hlučín

Dveře Dětského ranče jsou otevřeny všem. Jsou zde vítáni handicapovaní, zdraví, velcí i malí, milovníci zvířat i každý, kdo se chce zapojit a pomoci.

Ranch N - Rýmařov

Farma leží v oblasti Nízkého Jeseníku 5 km od města Rýmařova a 10 km od hradu Sovinec. V městečku Břidličná najdete mechová jezírka a kousek odtud přehradu Slezká Harta.

SK Pental Břidličná

Jezdecký oddíl SK PENTAL Břidličná je členem České jezdecké federace od roku 2003 a jeho zřizovatelem je Pro-SOLO Břidličná s.r.o. Zřizovatel také vlastní jezdecký areál v Břidličné - stáje s boxovým ustájením, výběhy pro koně a pískovou jízdárnu s novým skokovým materiálem a osmi sportovními koňmi.

Farma Kročil - Malá Štáhle

Farma Pavel Kročil produkuje certifikované biomaso, bioseno i biohnůj. Možnost prodeje živých kusů, sena a hnoje po domluvě. Ubytování je možné v penzionu, prohlídky farmy po domluvě.

SK Mušketýr Slezská Ostrava

Sportovní klub Mušketýr byl založen v roce 1991 a stáj se nachází v Trojickém údolí na okraji Ostravy, dobře ukrytá před hlukem civilizace. Nad stájí se tyčí nejvyšší bod Ostravy - halda Ema. Okolí je jako stvořeno pro vyjížďky na koni - krásná příroda, rybníky, louky, lesy...

Stáj Hraběnky - Jindřichov

Stáje Hraběnky se nachází v malebném údolí Jeseníků v obci Jindřichov u Krnova. Poznat tuto krajinu můžete zcela netradičním způsobem - z koňského hřbetu.

Jezdecký klub Úvalno, o.s.

Jezdecký klub Úvalno, o.s., se nachází v obci Úvalno na hlavní trase mezi Opavou a Krnovem. V okolí se rozprostírají nádherné úvalenské a býkovské lesy a louky, které umožňují příjemné vyjížďky v koňském sedle. Klub má rozsáhlou členskou základnu a řadu příznivců, jež spojuje láska ke koním.

Dostihové centrum Světlá Hora - Wrbna a.s.

Obec Světlá Hora leží v podhorské oblasti Hrubého Jeseníku 8 km od města Bruntál ve směru na Vrbno pod Pradědem. Stáj ve Světlé Hoře se ve svých začátcích věnovala zejména parkurovému a drezurnímu sportu. V souvislosti se vstupem zahraničního majitele se stáj rozhodla plně věnovat pouze dostihovému sportu.

Jezdecký klub STEALLY - Hradec nad Moravicí

Jezdecký klub se zabývá především přípravou koní do drezurních a parkurových soutěží a výukou jízdy jezdců různé sportovní úrovně. K tomuto jsou určeny koně po sportovní kariéře „S“ a výše.

SK Skalický dvůr - Skalice

Jízdárna se zaměřením na rekreační ježdění je umístěna na statku v krásné přírodě na úpatí Beskyd. Výuka jízdy na koni pro úplné začátečníky pod dohledem zkušených instruktorů i jezdecké vyžití pro pokročilé.

Jezdecký klub u Juráška - Mořkov

Jezdecký klub se nachází v krásné přírodě Beskydských kopců na okraji obce Mořkov. Hlavní činností je rekreační ježdění a vedení dětského jezdeckého klubu. V roce 2006 se podařilo dokončit důležité úpravy klubového areálu a dodělala se nová jízdárna.

Italpe s.r.o. - Hamříkova stáj - Rýmařov

Penzion se nachází v obci Dolní Moravice na úpatí pohoří Hrubého Jeseníku. Patří mezi průkopníky agroturistiky, jako moderní formy aktivního využití volného času v nadmořské výšce 787 m. n. m. s kapacitou 35 lůžek.

Jezdecký klub Baník Ostrava - Ostrava-Stará Bělá

Ve stáji jsou ustájení jak parkuroví tak i provozní koně. Závodní oddíloví i soukromí koně se během týdne věnují každodennímu tréninku a přípravám na skokovou sezónu a provozní koně jsou přes týden určeni členům JKB a o víkendu jsou k potřebám veřejnosti

Sportovní klub Starý mlýn - Opava

Malý jezdecký klub na okraji Opavy, kde je ustájeno 19 koní. Účastní se parkurových jezdeckých soutěží v Moravskoslezském kraji. Klub pořádá akce pro veřejnost s ukázkami jezdeckého sportu.

Ranč Solný potok - Město Albrechtice

Farma poskytuje jezdecké vyjížďky na koních s průvodcem, a to i formou vícedenního putování. Na ranči je možno ustájit i vlastní koně celoročně, ale také při přejezdu nebo při vlastním  putování. Dále se pořádají dětské jarní a letní tábory, jezdecké kurzy a vícedenní vyjížďky. Etapové trasy jsou organizovány s průvodcem i bez průvodce.

Bubla City Ranch - Kopřivnice

Každoročně se na ranči pořádají westernové závody, na které se sjíždí jezdci z celé republiky. Ve stájích je nyní ustájeno 11 koní. Stáj se specializuje na chov amerických koní jako jsou Paint Horse a Quarter Horse.

Ranch Geofin - jezdecký klub Frýdek-Místek

Ranč nabízí nejen vyjížďky na koních po jezdeckých stezkách do okolí, ale i tréninkové hodiny individuálně přizpůsobené možnostem a přáním klienta. Děti mají možnost získat jezdeckou licenci ČJF – koně jsou jim k zapůjčení a děti jsou připravovány prakticky i teoreticky, koně jsou k jezdeckým zkouškám dopraveny. Pro ty nejmenší, kteří zatím nepomýšlí na závody, jsou připraveni klidní koníci, kteří je povozí jen tak pro radost po areálu ranče.

Desert Rose - Hnojník

Stáj je situována na jihovýchodním okraji obce a její atmosféru dotváří přilehlý les s potůčkem. Možností, jak zde strávit volný čas je spousta - od výuky jízdy na koni pro začátečníky, přes ježdění pokročilých, až po vyjížďky do okolí v nádherném prostředí pod horami s možností využití nově vytýčených agrostezek. K dispozici je v případě nepříznivého počasí také krytá hala nebo písková jízdárna. Pro pokročilé jezdce možnost přípravy pro získání jezdecké licence a následné ježdění na závody.

Newport Ranch - Dolní Domaslavice

Jezdecký klub nabízí kurzy jako víkendové, týdenní i čtrnáctidenní. Kurzy jsou připraveny pro děti, začátečníky i pro pokročilejší jezdce - zaměřené na parkurové skákání a drezuru. Výcvik na zdejších koních probíhá vždy pod dohledem trenéra nebo cvičitele. Koníci jsou klidní a dobře přiježdění.

Prosper Horse Ranch - Čeladná

Stáj je zaměřená na rekreační ježdění ve westernovém stylu. V současné době jsou ve stáji koně těchto plemen: Quarter Horse, Paint Horse, Appallosa, Welshpart bred, Český Teplokrevník, Hafling a Fríský kůň.